joomla templates top joomla templates template joomla


Ämter

1. Vorsitzender

von bis  
05.03.2010   Wolfgang Gawaz
16.05.1997 05.03.2010 Anton Fakler
27.01.1995 16.05.1997 Ernst Michelfeit
24.01.1992 27.01.1995 Rudolf Maier 
01.01.1982 24.01.1992 Willebold Göppel sen.
31.12.1978 01.01.1982 Herbert Sadlowski
01.01.1976 31.12.1978 Eugen Ströbele
01.01.1973 01.01.1976 Ernst Brehm
01.01.1968 01.01.1973 Josef Franke
01.01.1967 01.01.1968 Hans Schäle
01.01.1961 01.01.1967 Franz Mayer
01.01.1956 01.01.1961 Konrad Jägg sen
01.01.1955 01.01.1956 Max Göldner
     
SV Berkheim    
01.01.1946 01.01.1955 Gebhard Braun

 

2. Vorsitzender

von bis  
06.03.2009   Michael Michelfeit
17.03.2000 06.03.2009 Kai-Uwe Hoyer
15.03.1998 17.03.2000 Roland Maier
27.01.1995 15.03.1998 Anton Fakler
28.06.1985 27.01.1995 Ernst Michelfeit
01.01.1983 28.06.1985 Ernst Brehm
    n.n.
01.01.1978 31.12.1980 Josef Franke
01.01.1976 31.12.1977 Ernst Brehm
01.01.1975 31.12.1975 Eugen Ströbele
01.01.1973 01.01.1975 Josef Franke
    n.n.
01.01.1967 31.12.1968 Konrad Jägg
01.01.1963 31.12.1966 Hans Schäle

 

Hauptkassier

von bis  
05.03.2010   Thomas Simmler
01.01.2006 05.03.2010 Wolfgang Gawaz
24.01.1992 31.12.2005 Willebold Göppel sen.
18.08.1988 24.01.1992 Max Brugger
28.12.1987 18.08.1988 Vorstand (kommissarisch)
01.01.1985 28.12.1987 Ernst Brehm
  01.01.1985 Max Brugger

 

Schriftführer

von bis  
06.03.2009   Michael Walcher
15.01.1994 06.03.2009 Rainer Kämpf
22.03.1991 15.01.1994 Roland Maier
17.07.1987 22.03.1991 Bruno Ernle
01.07.1984 17.07.1987 Eugen Ströbele
01.01.1979 30.06.1984 Anni Schneider
01.01.1968 01.01.1979 Eugen Ströbele
01.01.1967 01.01.1968 Josef Franke

 

Jugendleiter

von bis  
21.02.2014   Markus Nitsch
11.03.2011 21.02.2014 Michael Lenk
22.02.2008 11.03.2011 Roland Maier
22.02.2002 22.02.2008 Dietmar Katschewitz
27.02.1998 22.02.2002 Heinz Theophiel
18.08.1988 27.02.1998 Bruno Rapp
28.06.1985 18.08.1988 Gerhard Nitsch
01.01.1966 28.06.1985 Hermann Jägg
    n.n.
01.01.1960 31.12.1964 Egon Abrell